9 жовтня

В Браїлові відкрито пам"ятник видатному поету Володимиру Забаштанському


5 жовтня 2017 року у день народження славетного поета-земляка Володимира Забаштанського, на подвір’ї Браїлівська школи, в якій він колись навчався, яка сьогодні носить його ім’я та в стінах якої знаходиться літературно - меморіальний музей його імені, було споруджено та урочисто відкрито пам’ятник нашому славетному землякові.

Автором та скульптором пам’ятника є художник Анатолій Павлович Бурдейний.

У цей осінній день чимало почесних гостей приїхали, аби розділити з браїлівчанами величну подію. Це і представники влади і поетична еліта Вінниччини ти України, а ще працівники культури Жмеринського району, учні шкіл та професійного ліцею, жителі селища.

До урочиста церемонії відкриття пам’ятника були запрошені Браїлівський селищний голова Резедент Валерій Дмитрович, керівник апарату Жмеринська РДА Москальчук Тетяна Григорівна та громадський діяч, керівник районного літературно-мистецького об’єднання «Гроно», лауреат літературна премії ім М.Трублаїні, обласної журналістської премії «Золоте перо», член Національна спілки журналістів України Горлей Володимир Савович.

Варто зазначити, що цьогоріч рішенням сесії Браїлівської селищної ради було започатковану премію імені Володимира Забаштанського, яку було присуджено  відомому українському письменнику, громадському діячу, меценату, члену Національної спілки письменників України, голові Вінницької обласної спілки письменників, голові Конгресу української інтелігенції Вінниччини Василю Дмитровичу Кобицю та поету, публіцисту, перекладачу, члену Національної спілки письменників України Литвину Степану Михайловичу.

(натисніть на фото для переходу в Фотогалерею)